ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Radni Koalicji Obywatelskiej zapytają dziś o sytuację w zielonogórskich DPS-ach

Na wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej odbędzie się dziś nadzwyczajna sesja rady miasta. Temat? Sytuacja w zielonogórskich Domach Pomocy Społecznej.

To reakcja na doniesienia o nieprawidłowościach, do jakich dochodzi w Domu Kombatanta – chodzi o zaniedbania w opiece nad pacjentami.

Gościem Rozmowy na 96 FM był Adam Urbaniak, który w Radiu Index wyjaśniał powody zwołania sesji. – Są trzy cele. Nam jako radnym należy się informacja, drugi cel to umożliwienie członkom rodzin przedstawienia swojej wersji oraz wyrażenia naszej jako radnych empatii.

Mamy sesje jakie mamy. To wszystko jest w trybie zdalnym, nie ma możliwości wystąpień mieszkańców. Dlatego wprowadziliśmy osobny punkt – wystąpienia członków rodzin. Oni dopominali się o możliwość publicznego wyartykułowania swoich spraw. Nie jest to żaden atak ani próba zrobienia komukolwiek przykrości.

Kaja Rostkowska pytała również o efekty tej sesji. Na co liczną radni Koalicji Obywatelskiej?

Wysłuchanie członków rodzin, co umożliwi zweryfikowanie zasadności zarzutów. Informacja prezydenta, do której radni mają prawo oraz wyjście przez radę z tą empatią do tych ludzi. Pokazanie, że chcemy rozwiązać problem, współczujemy dotkniętym, ale wspieramy również tych, którzy swoją pracę wykonują dobrze i nie zasługują, żeby być wrzucanym do jednego worka.

Obrady radnych w formie zdalnej rozpoczną się dziś o 14:00. Można będzie je śledzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: