ROZMOWA NA 96 FM:

Priorytety dla lubuskiego? Dowhan: „mosty w Milsku, w Krośnie i sport”

Wiele działo się podczas ostatniego weekendu w lubuskiej Platformie Obywatelskiej. Kandydaci do wyborów samorządowych brali udział w spotkaniach w Gorzowie i Zielonej Górze. Byli m.in. na rozpoczęciu budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy Szpitalu Uniwersyteckim.

W Rozmowie na 96 FM senator Robert Dowhan odniósł się do tego spotkania. Nawiązał też do ostatniej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w województwie lubuskim. Zwłaszcza w kontekście budowy nowych mostów w regionie.

Są jakieś granice absurdu. Granice, nie wiem, z mostami w Sulechowie, gdzie przecież nie mamy rzeki. Myślę, że dzisiaj mosty są na pewno potrzebne w Krośnie Odrzańskim, bo Krosno już walczy od wielu lat. Na pewno most w Milsku, który jest już w realizacji. Dostałem też informację od ministra Materny, że ten most trochę będzie za niski, nie wszystko będzie mogło przepłynąć.Robert Dowhan

– Jedno, co premier powiedział dobrze, to wspomniał o Falubazie. Że 5 lat temu zdobyliśmy złoto. Było to nawiązanie do jakiejś jego dłuższej tezy, nad którą nie chcę się rozwodzić. Ale widziałem, że się przygotował – skwitował Dowhan.

Dowhan odpowiedział również na pytanie, czy programy wyborcze Platformy w regionie są różne w obu stolicach województwa. Zdradził także, jakie jego zdaniem powinny być priorytety:

Każdy ma inne potrzeby i każdy mówi o podobnym programie. Aczkolwiek rozbudowanym pod własne miasto. Kandydat w Gorzowie, pan Surowiec, który jest doświadczonym samorządowcem, przedstawił 10 tez, które chciałby zrealizować. Jak tak patrzę pod kątem sportowym, to na pewno hala w takim mieście jak Gorzów by się przydała. Aczkolwiek wolałbym patrzeć na potrzeby Zielonej Góry i też iść w infrastrukturę sportową. Bo z rzeczy, które u nas w przyszłości powinny być zrobione, to na pewno jest stadion piłkarski.Robert Dowhan

Więcej na temat przygotowań do wyborów samorządowych, a także oczywiście żużla – w całej rozmowie.

Rozmowa na 96 FM – Robert Dowhan

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: