ROZMOWA NA 96 FM:

Pabierowski: zacznijmy rozmawiać o obchodach jubileuszu 800-lecia miasta

W 2022 roku jubileusz 800-lecia będzie obchodzić Zielona Góra. Jak uczcić tę rocznicę? Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej przyznał w Rozmowie na 96 FM, że już teraz warto pochylić się nad możliwościami obchodów jubileuszu.

W 1222 roku po raz pierwszy ukazała się kronikarska wzmianka o naszym mieście. Radny Pabierowski przyznał w Radiu Index, że należałoby uwypuklić walory historyczno-kulturowe Zielonej Góry.

Na razie nie ma komitetu. Prezydent powinien wyjść z inicjatywą. Powinni być w tym radni, społecznicy, ludzie kultury, ludzie zaangażowani w ten proces. Możemy w tym momencie Zieloną Górę mocno wypromować. Musimy określić cele, które trzeba podkreślić. Trzeba, być może, zainwestować jeszcze bardziej w odnowę kamienic, w elementy winiarskie. Szerzej, nie tylko tak jak teraz. Mamy Wieżę Łaziebną, w którą możemy zainwestować.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Pabierowski apeluje, aby dyskusję nad promocją miasta z okazji jubileuszu zapoczątkować jak najszybciej. Tym bardziej, że Zielona Góra cieszy się sporym zainteresowaniem turystów.

Mamy czym się pochwalić. Może nie mamy zabytków klasy Krakowa, ale mamy swoją zabudowę średniowieczną. Miasto nie było nigdy zdewastowane. Ludzie tu przyjeżdżają po to, żeby zobaczyć te piękne uliczki. Należałoby podjąć decyzję, czy remontujemy deptak do końca. Mamy kostkę granitową i tu zatrzymaliśmy się w połowie prac. Zacząłbym bardzo mocno realizować koncepcję tej bardzo ważnej daty dla Zielonej Góry.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Radny Koalicji Obywatelskiej liczy, że do czasu jubileuszu udałoby się również lepiej wyeksponować dawne fundamenty miejskiej zabudowy. Obecnie skutecznie przysłania je szyba przy ratuszu, choć jej przeznaczenie było dokładnie odwrotne. – Mamy ten rok, pomyślmy, zaplanujmy – zaapelował Pabierowski, z którym cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X