ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Nowe ekrany na os. Pomorskim będą szybciej

Szersze i wyższe mają być ekrany dźwiękochłonne, które oddzielą mieszkańców os. Pomorskiego od drogi ekspresowej S3. Wygląda na to, że protesty mieszkańców przyniosły skutek.

I choć sprawa nie wyjaśni się z dnia na dzień, to bieg wydarzeń ma być szybszy niż pierwotnie zakładano. Radny Jacek Budziński, mieszkaniec os. Pomorskiego przyznał, że mieszkańcy spotkali się z urzędnikami z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To spotkanie nie przyniosło oczekiwanych efektów, jednak później dyrekcja poinformowała, że pomiary hałasu zostaną wykonane szybciej, bo już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Mam nadzieję, że te terminy zostaną dotrzymane, bo przecież mieszkańcy zawsze mogą protestować. Co najmniej o rok skrócimy proces budowy nowych ekranów. Nie wiem, jakie one będą. Siedmiometrowe, zakrzywione czy tunel? Nie wiem, co po badaniach hałasu orzeknie projektant. Pewne jednak jest to, że poprawi się komfort życia mieszkańców wieżowca przy drodze.Jacek Budziński

Ponadto Marek Langner, dyrektor zielonogórskiego oddziału dyrekcji dróg zapewnił, że ekrany zostaną również rozbudowane wszerz. Jacek Budziński przyznał, że ekrany w obecnej sytuacji nie spełniają w ogóle swojej roli.

One się kończą w bardzo dziwnych miejscach. Kończy się ekran, jest przestrzeń dziesięciu metrów i dopiero jest nasyp. To jest widoczne szczególnie na poziomie wieżowca nr 1. Ekrany zaczynają się dobry metr poniżej linii jezdni. Ktoś, kto to projektował chyba nie był na miejscu.Jacek Budziński

Mieszkańcy postulowali również ograniczenie prędkości na odcinku S3, który znajduje się na wysokości osiedla. Ta prośba też ma być wzięta pod uwagę.

Rozmowa na 96 FM 12-12

Zobacz więcej
Back to top button
X