PIŁKA NOŻNA:ROZMOWA NA 96 FM:

Maciej Murawski: chcemy grać atrakcyjny futbol

Jak Łukasz Garguła trafił do Falubazu? Co ma dać drużynie z Zielonej Góry, która w sierpniu rozpocznie zmagania w III lidze? Jaki styl chce prezentować zespół Andrzeja Sawickiego? O tym mówił w Radiu Index Maciej Murawski.

Założyciel i szef akademii piłkarskiej swojego imienia odpowiada za sprawy sportowe w drużynie, która po roku banicji wraca do grona III-ligowców. Poprzednia przygoda z tym szczeblem rozgrywek trwała dwa sezony. Jak będzie teraz? Murawski liczy, że atrakcyjny styl, który zespół zaprezentuje na boisku da owoce w postaci punktów i utrzymania.

Chcemy być liczącym się zespołem w III lidze, który gra atrakcyjną piłkę, o której wszyscy powiedzą, że “fajnie pojechać do Zielonej Góry, bo oni grają w piłkę, robią coś innego, a dodatkowo nie muszą się martwić o utrzymanie”. Czy nam się to uda? Zobaczymy. Maciej Murawski

Jednym z tych, który ma pomóc jest Łukasz Garguła. W opinii Murawskiego były reprezentant Polski będzie znakomicie wpisywał się w ofensywny styl gry, którym zielonogórzanie chcą walczyć z III-ligowcami. – To kreatywny gracz, który bardzo dużo widzi na boisku – dodaje popularny „Muraś” i przybliża kulisy pozyskania Garguły do Falubazu.

Myślałem o kilku zawodnikach, m.in. o Łukaszu, którego spotykałem komentując mecze Miedzi Legnica. Rozmawialiśmy często o zielonogórskiej piłce. Taki moment, w którym zdałem sobie sprawę, że faktycznie może do nas przyjść, to był moment, gdy przypadkowo przyjechał na organizowany przez nas turniej. Rozmawialiśmy trochę, bardziej w formie żartów, ale potem zaczęło się to stawać realne. Udało nam się pozyskać sponsora, który finansuje kontrakt. My nie bylibyśmy w stanie zapłacić takich pieniędzy. Chociaż też trzeba powiedzieć, że Łukasz pewnie zdecydował się na najniższy kontrakt w swojej karierze, dla nas to jednak kosmiczny kontrakt.Maciej Murawski

Więcej o tym w całej Rozmowie na 96 FM, która do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: