ROZMOWA NA 96 FM:

Gwiazdy reportażu i kryminału na festiwalu Anny Tokarskiej

– Fantastyczny człowiek. Osoba pełna empatii w stosunku do ludzi. Ania była pierwsza, która przekonywała, że o złych cechach trzeba zapominać, a szukać pozytywów – wspomina Annę Tokarską Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida.

12 listopada rozpocznie się 9. Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów. Patronkę festiwalu, który w sumie potrwa miesiąc, wspominał w Rozmowie na 96 FM Andrzej Buck.

Ona w ogóle była bardzo skromna. Te tomiki wydała i potem było milczenie. Namówiłem ją i wydaliśmy zbiór nowy: “W białym mieszka anioł”. Potem w bibliotece, gdy już się pojawiłem w niej, udało się wydać zbiór wierszy wybranych. Nakład już dawno był wyczerpany, ale 1 grudnia, podczas Krakowskiego Salonu Poezji, który będzie poświęcony twórczości Ani, ukaże się wznowienie tego tomu. Kto przyjdzie, ten otrzyma.Andrzej Buck, dyrektor WiMBP w Zielonej Górze

Podczas tegorocznej edycji festiwalu do Zielonej Góry przyjedzie m.in. Wojciech Mann. W planie jest także benefis dziennikarza i publicysty Alfreda Siateckiego.

Andrzej Buck jako gwiazdę festiwalu wskazuje Marka Krajewskigo, autora kryminałów, a także reportażystów Wojciecha Tochmana i Jack Hugo-Badera.

Każda edycja ma myśl przewodnią. W tym roku jest to: “od reportażu do powieści kryminalnych”. W tym roku jest to grupa znakomitych reportażystów, jak Wojtek Tochman, Hugo-Bader, czy Małgorzata Rejmer. Autorka nagrodzona wszelako, która popełniła dwie książki o Albanii i Rumunii, które pokazują mechanizm dyktatury.Andrzej Buck, dyrektor WiMBP w Zielonej Górze

Festiwal rozpocznie się we wtorek i potrwa do 12 grudnia. Więcej o nim w całej Rozmowie na 96 FM z dyrektorem biblioteki Norwida. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: