HOTROZMOWA NA 96 FM:

E. Polak: Podział unijnych pieniędzy? Nigdy się z tym nie pogodzimy

– Cały czas walczymy – mówiła w Rozmowie na 96 FM marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Chodzi o pieniądze w nowej unijnej perspektywie. Czy lubuskie otrzyma więcej pieniędzy niż wskazane wcześniej 863 mln euro?

Lubuska marszałek krytykowała rząd za opieszałe działania. – Nie ma ustawy wdrożeniowej, nie ma umowy partnerstwa – mówiła Elżbieta Polak, nazywając nasz region pokrzywdzonym. Samorząd województwa nie zamierza jednak składać broni.

Nigdy się z tym nie pogodzimy. Poszło pismo do premiera, do ministra finansów. Złożyliśmy do Komisji Europejskiej opis tej całej sytuacji. Zwróciliśmy się z prośbą do Senatu o wysłuchanie. Odbędzie się ono 3 sierpnia. Minister będzie musiał się z tego wytłumaczyć.

Marszałek Polak powiedziała, że jedynym posłem z Prawa i Sprawiedliwości, który zaangażował się w tę sprawę jest Jerzy Materna. Zaangażowali się też m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Marszałek podkreśla, że te działania przyniosą sukces.

Wierzę. Mam wiele przykładów, że nasze działania, argumenty potrafią przekonać. Takie działanie ma sens. Przypomnę, nikt nie wierzył np. w to, że powstanie u nas kierunek lekarski.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: