LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra stawia na parkingi wielopoziomowe. Drugi będzie przy szpitalu

Gdy zostanie otwarte Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, wzrośnie zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Dlatego przy Szpitalu Uniwersyteckim powstanie czteropoziomowy parking. Będą mogli z niego skorzystać zarówno pacjenci, jak i personel.

Parking znajdzie się przed wyjazdem ze szpitala na ulicę Waryńskiego. Będzie miał prawie 300 miejsc.

Tam w tej chwili stoją baraki budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. A już niedługo powstanie czteropoziomowy parking. Jest on bardzo potrzebny szpitalowi już teraz, a co dopiero, gdy powstaną nowe miejsca pracy, nowe stanowiska w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Prace będą obejmować również budowę boiska dla „Medyka”, przebudowę ulicy Waryńskiego i utworzenie dodatkowego pasa drogi – wjazdu na parking.

Trzeba wybudować pas włączeniowy przy wyjeżdżaniu ze szpitala. Poza tym przy zakręcie z ulicy Podgórnej w ulicę Waryńskiego będzie też, poprzez odpowiednie oznakowanie – prawoskręt dla autobusów. Potrzebna jest też przebudowa drogi od ulicy Wazów do Podgórnej.

Miasto zabezpieczyło wkład własny na budowę parkingu. Wstępnie oszacowało go na kwotę 2,5 miliona złotych. Nowe miejsca postojowe mają powstać pod koniec przyszłego roku.

Parking wielopoziomowy przy szpitalu to drugi tego typu obiekt w Zielonej Górze. Pierwszy stanie przy Palmiarni.

Szpital planuje już kolejne inwestycje. – Myślę, że będziemy „uwalniać” kolejne tereny – mówił prezes placówki, Marek Działoszyński.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X