HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Zbigniew Kościk o sporze w sejmiku: “Ruch należy do białych pionków na szachownicy”

Konflikt w sejmiku nadal trwa. Według Zbigniewa Kościka, który był gościem dzisiejszej „Rozmowy na 96FM”, ciężko jest zdiagnozować konkretną przyczynę kilkutygodniowego już sporu. Problemem może być brak porozumienia pomiędzy prezydentem Zielonej Góry, a marszałkiem województwa lubuskiego.

Według Zbigniewa Kościka, radnego województwa lubuskiego, na sejmikowym pacie traci zarówno nasz region, jak i sama Zielona Góra. A to niedopuszczalne.

Dla interesu Zielonej Góry jest jak najszybsza zgoda na linii tych dwóch osób. Czy instytucji. To jest bardzo istotne. My mamy wspólny interes jeśli chodzi o miasto. Mamy szpital, Uniwersytet Zielonogórski, inwestycje miejskie. Za chwilę też potężne środki unijne. 

Radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości ma jednak pomysł na rozwiązanie sejmikowego patu. Według Kościka potrzebna jest tutaj inicjatywa ze strony Koalicji Obywatelskiej. Bo jak mówi “ruch należy do białych pionków na szachownicy”. Na “Rozmowę na 96FM” zapraszamy od poniedziałku do piątku. Start o 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: