LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

“Zanocuj w lesie” czyli wyjątkowy projekt dla miłośników wypoczynku

„Zanocuj w lesie” to projekt przygotowany przez Lasy Państwowe, działający już od 1 maja tego roku. Projekt umożliwia turystom skorzystanie z noclegu w 425 nadleśnictwach, gdzie wyznaczono specjalnie przygotowane do tego miejsca.

O szczegółach mówi Anna Niemiec z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Projekt wyruszył w tym roku, polega na tym że możemy legalnie nocować w lesie i korzystać z dóbr jakie las nam daje. Jednocześnie jest to akcja, która sankcjonuje pobyt osób na naszych terenach, bezpieczny pobyt. Tereny przeznaczone na nocleg zostały wcześniej przygotowane i sprawdzone pod względem bezpieczeństwa.

Miejsce na nocleg znaleźć można na mapie Banku Danych o Lasach, która znajduje się zarówno w aplikacji mBDL, jak i na stronach www poszczególnych nadleśnictw. W niektórych przypadkach planowany pobyt należy zgłosić do wybranego nadleśnictwa.

Jeżeli jest to grupa poniżej 9 osób, nie musimy informować nikogo o wyjeździe. Natomiast większe grupy należy zgłaszać do odpowiedniego nadleśniczego, telefonicznie lub mailowo.

Organizatorzy przypominają, że nocleg w lesie „to nie pobyt w hotelu”. Należy być przygotowanym na to, że na miejsce nie dojedziemy samochodem, a las nie posiada infrastruktury sanitarnej (bieżącej wody, toalet). Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić pogodę i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, taki jak hamak, apteczka, nóż czy latarka. Jeśli planujemy zabrać ze sobą swojego czworonoga, upewnijmy się że zezwala na to regulamin nadleśnictwa.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: zanocujwlesie.lasy.gov.pl

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: