KULTURA:LUBUSKIE:

Rysunek Satyryczny w Bibliotece Norwida. Zobacz pracę Mirosława Hajnosa

Jesień w Bibliotece Norwida stoi pod znakiem wystaw. Możemy oglądać pracę związane z jubileuszem Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. 

To pracę przygotowane przez rysownika karykaturzystę Mirosława Hajnosa. Jak mówi sam autor tematy do rysunków są wokół nas.

Jeśli chodzi o rysunek satyryczny, to żyjemy w tak cudownych czasach, że nie trzeba nic wymyślać, bo tematy wpadają same pod piórko. Jak mówił Szymon Kobyliński każdy grafik publikuje, to co dostrzeże. Każdy karykaturzysta rodzi się z odłamkiem szkła, które go kłuje. Satyra zawsze jest anty.

 

Mirosław Hajnos jest uczestnikiem licznych wystaw rysunku satyrycznego w Polsce i na świecie oraz laureatem kilkudziesięciu nagród w krajowych i zagranicznych konkursach rysunku satyrycznego i prasowego. Laureat nagrody Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury „Eryk 2004”. Na wystawię zobaczymy 80 prac autora.

Jest, to przegląd pracy nagrodzonych na wielu festiwalach. Nie udało się pokazać wszystkiego, bo przez czas trwania mojej aktywności powstało kilka tysięcy prac. Na wystawię można też obejrzeć moje autorskie obrazy.

 

Prace w Bibliotece Norwida zobaczymy do 4 listopada.

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00