LUBUSKIE:

Pol’and’Rock wyjechał z Kostrzyna. „Jurek obiecał, że festiwal wróci” [WIDEO]

Po rocznej przerwie festiwal Pol’and’Rock wraca na łono natury. Impreza odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Niestety, w tym roku nie w Kostrzynie nad Odrą lecz jak ogłosił Jerzy Owsiak na byłym lotnisku w Makowicach w województwie zachodniopomorskim.

Zmiana podyktowana została pandemią i najwyższą dbałością o zdrowie  uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu.

Współorganizowaliśmy ten festiwal 16 razy. Za każdym razem nigdy nie było do końca pewne, że będzie w tym samym miejscu. Za każdym razem festiwal robi się od nowa. Nie ma czegoś takiego, że jesteśmy umówieni na 3, 5 czy 10 lat. Z tego, co nam przekazano tam jest łatwiej zrobić imprezę bardziej zamkniętą, łatwiejszą do ogrodzenia, na płaskim terenie.

Festiwal przyjmie formę hybrydową – dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie. Marszałek Elżbieta Polak powiedziała, że liczy na powrót imprezy do Lubuskiego za rok.

Festiwal jest kolejną ofiarą pandemii. Nie ma co dyskutować, nie ma teraz nic ważniejszego jak zdrowie i życie. Cieszę się bardzo, że Jurek i orkiestra będą grali na świeżym powietrzu. Jurek obiecał mi, że w przyszłym roku do nas wróci, że w Lubuskiem czuje się znakomicie.

Tego samego zdania jest także spora część mieszkańców naszego regionu. Cały materiał wideo do zobaczenia na wZielonej.pl.

Wideo: Katarzyna Mayer-Bzowa, Tomasz Noskowicz

Zobacz więcej
Back to top button
X