LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Oszuści kolejny raz atakują. Tym razem podszywają się pod ZUS

Na Facebooku pojawił się fałszywy profil Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,  który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować tysiąc złotych, aby zagwarantować sobie środki na wcześniejszą emeryturę.

Aby uwiarygodnić informację posłużono się spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS. Mówi Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS w Lubuskiem.

W nieprawdziwym wywiadzie zachęca osoby powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w nowym projekcie emerytalnym, który w zamian za wpłatę 1 tys. zł gwarantuje wypłatę co najmniej 3 tys. zł miesięcznie. Oszuści zapewniają, że projekt jest gwarantowany przez Państwo i Narodowy Bank Polski. Na fałszywym profilu znajduje się także instrukcja, jak dołączyć do programu.

Wypełniając formularz i klikając w link można stracić pieniądze, a Twoje dane osobowe mogą być bezprawnie wykorzystane w celu wyłudzenia kredytu czy oszustwa.

ZUS przypomina, żeby nie klikać w podejrzane linki – zarówno te które przychodzą pocztą elektroniczną, jak i przesyłane w wiadomościach SMS. Nie należy też pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści.Wszelkie formularze niezbędne do załatwienia spraw, ZUS udostępnia na swojej stronie zus.pl, w każdej placówce zakładu, poprzez PUE ZUS.

W przypadku wątpliwości dotyczących otrzymanej korespondencji należy skontaktować się z placówką ZUS.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00