LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Od marca później wrócimy ze stolicy. Port w Babimoście zapowiedział zmiany

Pięć lotów do Warszawy tygodniowo i tyle samo kursów powrotnych do Zielonej Góry oferują linie lotnicze LOT. Krajowy przewoźnik realizuje połączenia oczywiście z lotniska z Babimoście. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba kursów jest mniejsza. Wiosną także czeka nas jedna zmiana.

Obecnie pasażerowie mogą latać do Warszawy w dni robocze, a do Zielonej Góry wrócić między poniedziałkiem a czwartkiem lub w niedzielę.

Loty z portu Zielona Góra-Babimost odbywają się do Warszawy o godzinie 8:50 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki. Natomiast z Warszawy – o godzinie 17:20 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele. Ten rozkład obowiązuje do 26 marca. Od 29 marca do 28 października – loty poranne bez zmian, a z Warszawy do Zielonej Góry wylot będzie o godzinie 19:40 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele.

Dlaczego w rozkładzie lotów zabrakło piątkowego kursu ze stolicy do Zielonej Góry? Poza pandemią wpływ na to ma opłacalność połączeń.

Podstawowym problemem jest obecnie ekonomika przelotów. Z tego względu oferta, która została złożona w ramach postępowania przetargowego, mówiła o tym, że samolot przylatuje do Zielonej Góry wieczorem, „nocuje” w porcie lotniczym w Zielonej Górze i rano startuje do Warszawy. Z tego też powodu, ponieważ nie ma sobotniego połączenia, wieczorne połączenie z Warszawy nie jest realizowane, bo samolot musiałby wracać na pusto tego samego dnia, co z punktu widzenia ekonomiki przewoźnika było niezasadne.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, loty z Babimostu odbywają się bez zmian. – Na płycie lotniska pracują 4 zestawy odśnieżarek, 2 posypywarki, jedna odladzarka. To wszystko utrzymuje stan płyty lotniska w gotowości – dodaje dyrektor Departamentu Infrastruktury.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: