LUBUSKIE:

Lubuskie produkty mają wzięcie! Niebawem rozpoznasz je na targowiskach

Epidemia nie jest przeszkodą, by promować np. regionalną żywność. Wręcz przeciwnie – może temu sprzyjać. Pokazuje to Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które prowadzi akcję „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie”.

– To wieloetapowa akcja budowania gospodarczego patriotyzmu lokalnego – wyjaśnia Jacek Urbański, dyrektor centrum. Powstała m.in. platforma „Bazarek Lubuski”. Z powrotem ruszyły również targowiska.

Pan marszałek był uprzejmy zwrócić się do wójtów i burmistrzów, którzy takie targowiska posiadają, o to, żeby otworzyć ich jak najwięcej. Otwarto ich 39. To skróciło i umożliwiło naszym producentom dostęp do klienta. Jest on bardzo bliski, bardzo sprawny.

Kolejnym etapem akcji jest możliwość uzyskania certyfikatu „Producent Lubuski” ze strony internetowej Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego. Na przełomie lata i jesieni ma z kolei ruszyć konkurs na nadanie tytułu i znaku „Produkt Lubuski” lokalnym produktom.

To zaczyna nabierać rozpędu. Chcemy propagować tę akcję w czasie obecnej pandemii. Jako jednostka budżetowa urząd marszałkowski mocno wspiera tę akcję.

Akcja „Wspieraj lubuskich producentów, kupuj lokalnie” będzie promowana w całym województwie poprzez plakaty, banery i informacje w mediach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00