LUBUSKIE:MUZYKA:

Lubuskie Lato Kulturalne porusza muzycznie i spełnia marzenia!

Lubuskie Lato Kulturalne od początku wakacji trwa w Dąbiu. Trzecia edycja festiwalu łączy nie tylko wszystkie gatunki muzyczne i występy artystyczne, ale i wspiera osoby z niepełnosprawnością w spełnianiu marzeń.

Podczas koncertów aktywnie działają wolontariusze fundacji BawMy, którzy prowadzą zbiórkę do puszek na kolonie dla dzieci. Jednak w minioną sobotę  koncert obfitował dodatkowo w wydarzenie ważne dla podopiecznych fundacji, którzy brali udział w warsztatach muzycznych. Ich finałem był występ jako suport sobotnich koncertów. Mówi Katarzyna Truszkiewicz, organizatorka Lubuskiego Lata Kulturalnego i prezes fundacji BawMy.

Mamy scenę, mamy oświetlenia, mamy nagłośnienia, zatem grzech by było tego nie wykorzystać. Stąd pomysł, inicjatywa. Jeśli to wszystko się przyjmie, a mam nadzieję, bo zadowolenie tych osób jest tym większe, a fundacja też otworzyła swoje drzwi i przestrzeń i przytuliła do tego projektu trzy razy więcej osób niż dostaliśmy środków na to. Ale pomagamy, pomagamy i w ten sposób wspieramy i cieszy nas to, że tych osób jest tak dużo. One już pytają, kiedy będą kolejne warsztaty i to jest niesamowite, to tak uskrzydla

Podopieczni fundacji to osoby z różnymi niepełnosprawnościami i w różnym wieku. Dzięki inicjatywie mogli przełamać bariery i rozwinąć umiejętności pod okiem występujących tego wieczora Wojciecha Zielińskiego i Karoliny Lizer. Występ uczestników warsztatów okazał się wielkim przeżyciem dla nich, ale i dla publiczności.

Podczas wszystkich wydarzeń festiwalu uczestnicy mogą skorzystać z gastronomicznej strefy VIP oraz wesprzeć zbiórkę pieniężną fundacji BawMy.

Następne wydarzenie w ramach Lubuskiego Lata Kulturalnego już w najbliższą niedzielę 24 lipca. Na plaży w Dąbiu wystąpią wtedy Zalia, Kaśka Sochacka i Daria Zawiałow.

Jeśli chcecie być na bieżąco z najgorętszym latem w Polsce, śledźcie nas na facebookowym profilu Radia Index!

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X