ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Rób zakupy z głową – przekonaj się jak kupować taniej

Obecnie praktycznie w każdej branży panuje duża konkurencja, dzięki czemu my, konsumenci możemy kupować produkty dobrej jakości w przystępnych cenach i o takich parametrach, jakie nam najbardziej pasują. Warto wiedzieć, a jaki sposób robić zakupy, by zaoszczędzić na nich jak najwięcej. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu na zakupach?

Programy lojalnościowe

Coraz więcej sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i działających wyłącznie online, oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z programów lojalnościowych. Zapisanie się do takiego programu jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które regularniej robią zakupy w danym sklepie – np. robią zakupy spożywcze w określonej sieci marketów lub kupują ubrania w jednym butiku. Można również zapisać się do newslettera wybranych sklepów, dzięki czemu będziemy informowani o wszystkich promocjach, które organizuje sklep i będziemy mogli korzystać z tej, która nam najbardziej odpowiada. Wiele cennych informacji dotyczących sposobów na oszczędzanie, można znaleźć na stronie pozyczkowy-portal.pl.

Planowanie zakupów

Każde zakupy – zarówno codzienne, jak i okazjonalne, warto odpowiednio zaplanować. Do supermarketu najlepiej iść z listą, na którą wpiszemy wszystko, czego potrzebujemy. To zmniejszy ryzyko tego, że pod wpływem chwili kupimy sporo niepotrzebnych nam rzeczy, a co za tym idzie, wydamy więcej pieniędzy niż planowaliśmy.

Duże zakupy np. sprzętu elektronicznego czy droższych ubrań lub obuwia, warto zostawić na czas, gdy są organizowane sezonowe promocje w sklepach, w których planujemy kupić te rzeczy. Warto też ustawić u siebie powiadomienia dotyczące określonych promocji, dzięki czemu nawet, jeżeli w ciągu roku, poza sezonem wyprzedaży, będziemy informowani o tym, że na wybrany produkt organizowana jest promocja (zobacz również Promocyjne zakupy – sprawdź jak wyszukiwać okazje).

W czasie zakupów warto też wykorzystywać różnego rodzaje kody rabatowe – można je znaleźć zarówno w gazetkach promocyjnych danych sklepów, jak i na specjalnych stronach internetowych, które współpracują z wieloma sklepami online.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: