HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

W Szpitalu Uniwersyteckim brakuje rąk do pracy!

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze brakuje rąk do pracy. Chodzi zarówno o lekarzy jak i pielęgniarki. Trzecia fala koronawirusa trwa, również w naszym mieście.

Podczas wtorkowego programu „Rozmowa na 96 FM” prezes placówki Marek Działoszyński mówił o 172 pacjentach zakażonych koronawirusem i leczących się w szpitalu. Pracy więc naszym medykom nie brakuje. Problemem jest brak zasobów ludzkich.

Bardzo kruszą nam się rezerwy jeśli chodzi o zasoby kadrowe. Obsługujemy szpital tymczasowy i całość szpitala swoimi zasobami. Trochę osób do nas się zgłosiło. Mamy zatrudnionych 13 anestezjologów, 4 specjalistów na kontraktach, 15 stażystów, 5 rezydentów. 

Problem z personelem medycznym znany jest nie od wczoraj uwidoczniony jednak w dużej mierze teraz, gdy walczymy z pandemią koronawirusa.

Jest deficyt kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Borykamy się z nim bez pandemii, a w okresie pandemii, gdy musimy zwiększać zatrudnienie, mamy z tym duży problem. Staramy się do tego prowadzić działalność planową w zakresie onkologii i innych schorzeń, które nie mogą czekać. 

Szpital może liczyć na studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy pracują jako wolontariusze oraz na wojsko.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: