HOTUCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Studenci wrócili do murów uczelni. Rok akademicki 2022/2023 na UZ oficjalnie otwarty [WIDEO]

Nowy rok akademicki oficjalnie otwarty! Uroczysta inauguracja odbyła się dzisiaj w auli przy ulicy Podgórnej. I była to, pierwszy raz po pandemicznej przerwie, inauguracja otwarta dla wszystkich chętnych. Efekt mógł być tylko jeden – w auli pojawiły się tłumy wykładowców i studentów.

Jaki to będzie rok dla naszej uczelni? Mówi o tym prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Będzie wyzwaniem. Po pierwsze dzięki korzystnej ewaluacji mamy bardzo dużo uprawnień. Po drugie zwiększyła się prawie o tysiąc liczba studentów pierwszego roku. 

Jak podkreślił rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego – rok akademicki rozpoczyna się w trybie stacjonarnym i w takim też będzie prowadzony najdłużej, jak to będzie możliwe. Co będzie zapewne sprzyjało integracji studentów.

Chciałbym, żeby w tym roku intensywnie podjąć działania z umiędzynarodowieniem. Ono już do nas wkroczyło. A zależy nam na podejściu do tego kompleksowo, na otworzeniu na każdym wydziale kierunków prowadzonych w języku angielskim. 

Co ciekawe – tylko w tym roku akademickim Dodajmy, że Uniwersytet Zielonogórski liczy w tym roku 10 tysięcy studentów. Część z nich swoją przygodę z naszą uczelnią dopiero zaczyna. Dorota i Piotr opowiedzieli nam czego oczekują od Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dodajmy, że na Uniwersytecie Zielonogórskim pracuje ponad 1800 pracowników. 1121 nich to nauczyciele akademiccy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X