HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

To już w czwartek! Startuje III Konwent Marszałków

Ochrona zdrowia podczas pandemii, fundusze europejskie, przemoc w rodzinie – to główne tematy zbliżającego się III Konwentu Marszałków Województw RP. Lubuskie po raz trzeci i ostatni będzie gospodarzem przed oddaniem przewodnictwa innemu regionowi.

Najważniejszym punktem obrad, które z uwagi na obecność koronawirusa odbędą się zdalnie, będzie temat ochrony zdrowia w dobie pandemii. – To dla nas bardzo ważne – powiedziała podczas konferencji prasowej marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak:

Musimy zająć się zdrowiem, nie możemy zamiatać problemów pod dywan, trzeba powiedzieć jak jest. To jest kolejna odsłona pandemii, kolejne działania, jak np. te związane z tworzeniem szpitali tymczasowych. Będą też prezesi naszych szpitali, którzy opowiedzą o tym, jak organizują szpital tymczasowy w Zielonej Górze i koordynujący w Gorzowie. liczę na owocna dyskusję i wypracowanie ważnych stanowisk. 

Gościem specjalnym konwentu będzie Rzecznik Praw Obywatelskich  Adam Bodnar. Jednym z najważniejszych tematów będzie omówienie współpracy Polski z Niemcami w dobie pandemii:

Wydarzenia, które w Polsce obserwujemy, debaty publiczne, wymagają szczególnego porozumienia na szczeblu samorządowym, ale także szukania dróg rozmowy z władzą centralną. Powinniśmy korzystać z pomocy, która jest nam oferowana. Więc jeżeli władze niemieckie zaoferowały pomoc, to Polska zamiast bawić się w dyplomatyczne gierki powinna z tej pomocy skorzystać. 

Konwent odbędzie się w czwartek w systemie online. Radio Index ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Download (PDF, 456KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: