WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielonogórski Punkt Dystrybucji Węgla już działa [WIDEO]

Ruszyła długo wyczekiwana dystrybucja węgla w naszym mieście. Na początek do Zielonej Góry trafiło 200 ton tego surowca, a w punkcie dystrybucji pojawiają się już pierwsi zainteresowani. Tylko dziś swój przydział węgla odebrało 5 rodzin, jutro przyjedzie po niego ponad 60 zielonogórskich rodzin.

Mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Idzie to bardzo sprawnie i od pierwszych osób, które już ten węgiel odebrały, mamy sygnały, że pali się on bardzo dobrze. Cena tego węgla to 1800 złotych. 

Co ważne – gmina Zielona Góra jest pierwszym samorządem w naszym regionie, do którego węgiel już trafił i ruszyła jego dystrybucja. Mówi Łukasz Śmigasiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych firmy Węglokoks.

To jest dla nas wszystkich – zarówno dla spółki, jak i dla samorządów – ogromne wyzwanie. Współpraca z Zieloną Górą pokazuje, że można to wszystko przeprowadzić bardzo sprawnie. 

Jak zapowiada Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, miasto nie zamierza na węglu zarabiać, stąd przystępna cena. W planach jest też pomoc dla sąsiednich samorządów, poprzez stworzenie punktu redystrybucji węgla. A kto wciąż ogrzewa tradycyjnym opałem swoje mieszkania i domy?

Są to przede wszystkim osoby starsze lub gorzej uposażone finansowo. To dla nas ogromne wyzwanie, żeby ten węgiel jak najszybciej do nich trafił. Na dworze coraz zimniej. 

Dodajmy, że Punkt Dystrybucji Węgla w Zielonej Górze znajduje się na terenie Działu Zagospodarowania Odpadów ZGK w Raculi, około 150 metrów od PSZOK-U.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00