WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zielonogórski „Promyk” rozbudowany. Powstał też hostel

Zakończyła się długo wyczekiwana rozbudowa Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk”. Placówka chwali się nie tylko nowymi pomieszczeniami i sprzętami, ale także tym, że jest to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce. Chodzi o świadczenie zarówno usług rehabilitacyjnych, długoterminowych, jak i opieki wytchnieniowej.

Walka o inwestycję przy ulicy Głowackiego trwała blisko 10 lat. Mówi Magdalena Biniszkiewicz, dyrektorka Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk”.

Z naszej oferty mogą skorzystać rodzice dzieci niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie. W praktyce oznacza to, że rodzice mogą oddać do nas swoje pociechy na dwa tygodnie i w tym czasie odpocząć, naładować baterię. Czy też zadbać o swoje zdrowie. 

Koszty pobytu osób niepełnosprawnych w placówce będą refundowane. Miasto pozyskało na ten cel pieniądze z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Sama zaś inwestycja kosztowała 10 milionów złotych. Mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych.

To najlepiej wydane pieniądze i powiem szczerze, że bardzo się cieszę. W końcu udało się zrealizować ten projekt. Po tylu latach starań. Pokonaliśmy wiele przeszkód, wiele kłód rzucanych pod nogi. Ale udało się. 

Przypomnijmy, że rozbudowa zielonogórskiego „Promyka” to nie tylko hostel z 13 pokojami do opieki wytchnieniowej, ale również stworzenie kolejnej sali rehabilitacyjnej, dodatkowej szatni oraz pomieszczenia dla fizjoterapeutów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00