WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zarząd województwa lubuskiego skompletowany!

W komplecie może rozpocząć pracę zarząd województwa lubuskiego. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku radni wybrali dwóch członków. To przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego: Zbigniew Kołodziej i Jacek Urbański.

Ten pierwszy, w rozmowie z nami, cieszył się z wyboru i zaufania, jakim obdarzyli go radni.

Jestem zadowolony z wyboru. Miałem okazję poznania wszystkiego od środka. To jest dla mnie nowe wyzwanie, po pięciu miesiącach stwierdziłem, że fajnie mi to wychodzi i chcę to kontynuować. 

Marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński po głosowaniu mógł z ulgą stwierdzić, że  zarząd będzie mógł spokojnie rozpocząć pracę.

Tak w życiu jak i w polityce niezbędne bywają kompromisy. Taki powstał. Udało nam się skompletować ustawowy skład zarządu województwa. Możemy przystąpić do pracy i to jest kluczowe z punktu widzenia mieszkańców. Sprawy są w dobrych rękach.  

W kuluarach głośno mówiło się o tym, że na jedno z miejsc w zarządzie „chrapkę” mają przedstawiciele koalicjanta PSL-u – Polska 2050 oraz Nowa Lewica, która nie miała wprawdzie swojego radnego w sejmiku, ale zgłaszała chęć uczestniczenia w rządzeniu. Ostatecznie radni odrzucili kandydaturę Cezarego Wysockiego z Nowej Lewicy. Jak ten fakt skomentował Marcin Jabłoński.

Pomimo, że wynik wyboru jest taki, że nie ma żadnego przedstawiciela w sejmiku Nowej Lewicy, to zdecydowaliśmy się na próbę. Nie było takiego poparcia, więc powróciliśmy do wcześniej zgłoszonej kandydatury. 

Dodajmy, że wicemarszałkami już przed tygodniem zostali wybrani Sebastian Ciemnoczołowski i Grzegorz Potęga z Koalicji Obywatelskiej.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00