WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wiadukt przy Zjednoczenia nieczynny aż do 24 grudnia!

Ważna informacja dla kierowców na początku. Wiadukt przy alei Zjednoczenia zamknięty aż do Wigilii. Taką wiadomość przekazał nam wiceprezydent Zielonej Góry Krzysztof Kaliszuk w programie „Prezydent na 96 FM”.

Przypomnijmy, na początku tego tygodnia po silnych mrozach okazało się, że w wiadukcie powstała szczelina dylatacyjna. Przez ostatnie dwie doby miasto razem z profesorem Adamem Wysokowskim sprawdzało, jakie są szkody i czy można bezpiecznie się po wiadukcie poruszać.  – Okazuje się, że nie – mówił w programie „Prezydent na 96 FM” wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk.

Pan profesor zaprojektuje żelbetowy kielich wzmacniający, to taka opaska o wysokości dwóch metrów. Ona obejmie najbardziej zdegradowaną podporę. Wykonawca obiecuje, że od poniedziałku weźmie się do roboty. Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia zostanie to zrealizowane, później potrzeba 7-8 dni na związanie betonu.

A to oznacza, że wiadukt do 24 grudnia będzie nieczynny. Kaliszuk dodaje, że sama szczelina, a dokładnie jej rozszerzanie, nie jest aż takim problemem.  – Większym są elementy konstrukcyjne  – dodaje wiceprezydent miasta.

Jeśli chodzi o samą szczelinę, to jest wada piękności, można to kosmetycznie naprawić. Zostało ono przykryte dwoma blachami. Pan profesor dokonał kompleksowego przeglądu całego obiektu i okazuje się, że ta dziewiąta, środkowa podpora jest bardzo zdegradowana i grozi katastrofą.

Przypomnijmy, do świat nie będzie możliwe korzystanie z wiaduktu przy Zjednoczenia.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00