WAŻNEZIELONA GÓRA:

Sesja Rady Miasta: Ogród Botaniczny będzie większy! [WIDEO]

Ogród Botaniczny w Zielonej Górze ma być rozbudowany. Dziś podczas sesji Rady Miasta radni zapoznali się z projektem modernizacji, a przede wszystkim powiększenia ogrodu.

Na czym będzie ona polegać? Radosław Skrobania, kierownik Ogrodu Botanicznego, podkreślał, jak ważne jest zwiększenie bioróżnorodności roślin.

To będzie kolekcja roślin drzewiastych, miałaby być ta część sąsiedniego lasu komunalnego zamieniona na park leśny. Zyskamy to, że będzie więcej tych roślin i większa powierzchnia do rekreacji. 

Obecnie ogród ma trzy hektary. Ma być zwiększony aż o sześć hektarów.  – Taka informacja może nas tylko cieszyć – mówił profesor Leszek Jerzak z Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Myślę że to jest niezwykła rzecz. Zielona Góra jest znana z tego Ogrodu Botanicznego. Jest to atrakcja turystyczna i naukowa. 

Oprócz nowych nasadzeń w ogrodzie pojawią się także nowe alejki, oświetlenie. – Zmieni się również infrastruktura – mówi wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Chcielibyśmy, aby ogród, który jest perełka Zielonej Góry, dalej był rozbudowywany. Myślę, że będzie to element, który pomoże w lekcjach biologii, aby naocznie obserwować, jak zmienia się świat roślin. 

Miasto chce jeszcze w tym roku aplikować o pozyskanie środków centralnych na rozbudowę Ogrodu Botanicznego.  Dodajmy, że radni dziś zapoznali się z koncepcją zmian. Na następnej, marcowej sesji odbędzie się głosowanie nad zmianą planu zagospodarowania przy ulicy Botanicznej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00