LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNE

Robert Dowhan o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: Zapadają decyzje, które zapaść nie powinny

Nowy tydzień, nowe tematy w “Rozmowie na 96 FM”. W poniedziałkowej audycji na tapecie były sprawy polityczne, jak i sportowe. Na początek programu nasz gość – senator Koalicji Obywatelskiej Robert Dowhan – skomentował niedzielne manifestacje w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej.

Protesty miały związek z czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego.

Patrząc na to, co się działo w Anglii, z tytułu wyjścia z UE mają ogromne problemy. Między innymi na rynku pracy. I pewnie żałują tej decyzji. Myślę, że wielu młodych ludzi w Polsce nie dopuszcza do siebie myśli, że może nas nie być w Unii Europejskiej. Ale na górze zapadają decyzję, które zapaśc nie powinny. 

Senator Dowhan odniósł się także do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych. Szef rządu napisał, że polexit to szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Zapytaliśmy naszego gościa jakie jest jego zdanie na ten temat.

Premier Morawicki jest znany z tego, że różnie komentuje różne sprawy. I różnie podchodzi do otaczającej nas rzeczywistości. Nie wie nawet ile kosztuje chleb, podstawowy produkt każdego obywatela. Więc to jedyna odpowiedź, jaką mógł nam dać. A powinien nam raczej powiedzieć dlaczego mamy różnego rodzaju spory z UE i sąsiadami. 

Przypomnijmy “Rozmowa na 96 FM” czeka na was od poniedziałku do piątku zawsze o 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00