ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Mirosław Glaz: Edukacja naszym priorytetem

Polityka jako sztuka walki – dziś w „Rozmowie na 96 FM” o zbliżających się wyborach parlamentarnych rozmawialiśmy z wiceprezesem lubuskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Mirosławem Glazem.

Gość „Rozmowy na 96 FM” wskazywał główne akcenty, na których chce się skupić Trzecia Droga, czyli połączone siły PSL-u i Polski 2050. Glaz stwierdził, że jednym z najważniejszych zadań, które chce realizować jest naprawa systemu polskiej edukacji.

Nasze programy edukacji i to od szkoły podstawowej po technika są przeładowane i niedostosowane do obecnego poziomu wiedzy. Rozmawiam z dziećmi, które przychodzą do mnie na treningi i słyszę:  środa osiem, czwartek osiem, piątek osiem. To jest nienormalne.

Glaz dodaje, że dziś pilną potrzeba jest podniesienie płac nauczycielom. Nasz gość nie gryzł się w język nazywając obecny stan.

Żenada, żeby nauczyciel z 20-30-letnim stażem zarabiał 3800 złotych na rękę. Nauczyciel dyplomowany. Nie ma dziś szacunku, został ten zawód zdeprecjonowany. A finansowa jest jedną z podstawowych kwestii. 

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00