LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Marcin Jabłoński ponownie marszałkiem. Kto w zarządzie województwa?

Marcin Jabłoński został wybrany ponownie marszałkiem. Wciąż nie jest znany cały skład zarządu województwa. 

Za poparciem marszałka zagłosowało dziewiętnastu radnych, dziesięciu było przeciw. – Czuję ogromną wdzięczność i ogrom tego wyzwania. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które mi zaufały – powiedział marszałek Marcin Jabłoński.

Jestem osobą bardzo otwartą na kooperację i z różnymi środowiskami, które współtworzą naszą drużynę. Lubię tę pracę, interesuję się kwestiami związanymi z rozwojem regionalnym. Chciałbym mieć jak najwięcej przyjemności i radości, by każdego dnia wstać i “polecieć” do pracy. 

W zarządzie znajdą się także członkowie Koalicji Obywatelskiej: Sebastian Ciemnoczołowski i Grzegorz Potęga. Obaj będą pełnić także funkcję wicemarszałka. Ten pierwszy stwierdził, że zarząd jeszcze nie podjął dokładnie decyzji dotyczących kompetencji i zakresu pracy poszczególnych członków zarządu.

Myślę, że usiądziemy sobie w pięć osób i spokojnie podzielimy te kompetencje. Oczywiście mam swoje preferencje i doświadczenia, które będę próbował przedstawić jako argumenty za.  

Nie przegłosowano pozostałego składu zarządu, proponowani byli Zbigniew Kołodziej i Jacek Urbański z PSL-u. W zarządzie miało zabraknąć przedstawicieli Polski 2050 i Lewicy. Gdy wydawało się, że dojdzie do głosowania, sesję nieoczekiwanie przerwano. Do obrad radni mają wrócić za tydzień.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że nie wszystkim siłom podobał się układ sił z dwoma miejscami PSL-u w zarządzie. Jaki zatem, będzie ostateczny układ sił politycznych w zarządzie województwa lubuskiego? Przekonamy się za tydzień.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00