SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Magazyn koszykarski “HEJ INDEX KOSZ”: Zastal przed meczem z rewelacją ligi

Rewelacja rozgrywek Orlen Basket Ligi – Dziki Warszawa – będzie rywalem koszykarzy Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra. Mecz w najbliższą niedzielę.

Zielonogórzanie powalczą o czwarte zwycięstwo, choć zadanie będzie bardzo trudne, bo rywal ze stolicy walczy o play-offy i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce. W Zielonej Górze będzie chciał wygrać.

W ekipie Zastalu na treningu pojawił się Darious Hall. Amerykanin występujący w zespole Enei Stelmetu Zastalu miał przerwę w treningach. To efekt podkoszowego starcia przed tygodniem w Gdyni. Hall stracił przytomność, został w szpitalu. O jego absencji mówi trener zielonogórzan David Dedek:

Darious jeszcze nie trenuje, mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do dyspozycji. Nie jest to jakiś większy problem, ale nie jest jeszcze na siłach, by móc trenować normalnie.

A zespół wykorzystał przerwę w treningach, otrzymał od trenera Davida Dedka dwa i pól dnia wolnego. Koszykarze mieli więc trochę oddechu. Mówi jeden z naszych koszykarzy Michał Kołodziej.

Każdy miał szansę przewietrzyć trochę głowę szczególnie po nieudanym meczu w Gdyni. Taka przerwa jest ważna w kontekście psychiki, by się trochę odciąć i wrócić ze świeżą głową do treningów i meczów. Wiedzieliśmy, że w Gdyni będzie trudny mecz, bo oni nie mogli sobie pozwolić na porażkę. W Lublinie pokazaliśmy niezłą koszykówkę, ale nie jest łatwo, by w każdym meczu pokazać dobry basket.

Więcej o meczu w magazynie koszykarskim “Hej index kosz”. Audycja w każdy czwartek o godzinie 11:15.