LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNE

R. Dowhan: Będziemy walczyć o to, żeby Polska pozostała w UE

Za trzy tygodnie kolejne wybory. Tym razem wybierać będziemy naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Z lubuskich polityków sejm na europarlament chcieliby zamienić między innymi Katarzyna Osos, Elżbieta Anna Polak oraz Robert Dowhan. Czyli obecni posłowie KO. 

Chcemy walczyć o to, żeby Polska nie wyszła z Unii Europejskiej – mówi Robert Dowhan, który był gościem poniedziałkowej „Rozmowy na 96 FM”.

PiS nie mówi tego wprost, ale robi ruchy, które miałyby skłócić Polaków i Europę. I definitywnie opuścić szeregi UE. A bardzo dużo zawdzięczmy unii. Drogi, szkoły.  Jesteśmy też w niej bezpieczni. 

Wyborcy pójdą do urn po raz trzeci w ciągu roku. Za nami bowiem już wybory parlamentarne i samorządowe, teraz te na szczeblu europejskim. Czy można liczyć na odpowiednią frekwencję? A może wyborcy są już zmęczeni wyborczym maratonem? 

Ludzie są świadomi i inteligentni. Znają te procedury. Ciężko mówić o zmęczeniu. To czy pójdą, to jest druga strona medalu. Ale dużo ludzi chce uczestniczyć w tym życiu politycznym, zdają sobie sprawę, że każdy głos się liczy. 

„Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku, zawsze o 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00