LUBUSKIE:POLSKA I ŚWIAT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Ł. Mejza: To jest dobra ustawa dla Polski

– Zagłosowałem z własnym sumieniem i przekonaniami – mówił dziś na antenie Radia Index Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony. Nie milkną echa głosowania nad tzw. ustawą „lex TVN”.

W kraju za podniesieniem ręki w tej sprawie najmocniej oberwało się Pawłowi Kukizowi, zaś w regionie najczęściej w tym kontekście wspomina się Łukasza Mejzę. Poseł przemówił w tej sprawie na naszej antenie.

Miałem takie przekonania, jakie mieli ustawodawcy we Francji, Niemczech, Austrii, jak również ci, którzy rządzą Unią Europejską. Dlatego, że ta nowelizacja to jest nic innego, jak dostosowanie przepisów prawa krajowego do prawa europejskiego. To jest normalne, że każdy kraj chroni swój sektor medialny. Te nasze przepisy, które weszły na podstawie tej nowelizacji są dużo mniej radykalne niż np. w Niemczech. W tym kraju sektor medialny został uznany za sektor strategiczny.

Parlamentarzysta stwierdził, że nie podobał mu się sposób procedowania tej ustawy.

Czy marszałek Witek złamała prawo? W moim przekonaniu nie, ale nie był to jakiś dobry obyczaj. Reasumpcja zdarzała się wielokrotnie wcześniej, sprawdzałem archiwa za rządów Platformy i PiS-u. Powtórzę to: zagłosowałem w zgodzie z własnym sumieniem. Wszelkie ataki hejterskie motywowane są wyłącznie przyczynami politycznymi. Rozumiem, że wielu osobom może się to nie podobać, ja też się z wieloma osobami różnię, ale nigdy nie posunąłbym się do tego, żeby np. życzyć śmierci bliskim tej osoby. 

Cała rozmowa Kai Rostkowskiej do zobaczenia na wZielonej.pl. Mejza dodał, że Polska płonie społecznie. – Wystarczy iskra, żeby doszło do wybuchu – zakończył poseł.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00