WAŻNEZIELONA GÓRA:

Kiedy remont wiaduktu? Miasto ma piętnaście ofert

Od 26 do 35 milionów złotych – taka jest rozpiętość ofert na remont wiaduktu przy alei Zjednoczenia. Trwa procedura przetargowa związana z tą bardzo ważną inwestycję drogową w Zielonej Górze.

Przed kilkoma dniami miasto otworzyło koperty z ofertami. Było ich piętnaście.  – To dużo, a to oznacza, że na pewno wybierzemy tę najlepszą – skwitował prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Na pewno znajdziemy wykonawcę tej inwestycji. To moja zmora, bo to miał być normalny remont, a trzeba było go rozebrać i trzeba robić wszystko, by nie wchodzić w przedłużające się procedury. Trzeba było przygotować cała dokumentację i zapewnić środki finansowe na ten cel. 

Prezydenta Zielonej Góry zapytaliśmy także o to, czy zaskoczyła go tak duża różnica w kosztorysie poszczególnych ofert.

Rozstrzał jest, w tej chwili są sprawdzane wszystkie oferty, bo jest ich dużo. Mieścimy się w budżecie. 10 milionów kosztowała rozbiórka. Ci, którzy dają niskie oferty, nie przystępują do podpisaniu umów. 

Miasto powinno wyłonić wykonawcę tej inwestycji pod koniec tego miesiąca. Dodajmy, że magistrat pozyskał na ten cel kwotę 40 milionów złotych ze środków rządowych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00