WAŻNEZIELONA GÓRA:

Kąpielisko w Ochli: Ile osób jednocześnie będzie mogło korzystać z atrakcji?

Za kilka tygodni otwarte zostanie nowe kąpielisko w zielonogórskiej Ochli. W tej chwili inwestycja jest już praktycznie na ukończeniu, i wraz z nadejściem wiosennej pory w okresie kwietniowo-majowym powinno nastąpić oficjalne otwarcie. 

My pytamy o frekwencję w Ochli. W lecie obiekt będzie się zapewne cieszył olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców miasta. Roberta Jagiełowicza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, zapytaliśmy o to, czy miasto zakłada konkretną liczbę osób wpuszczonych jednocześnie na obiekt.

Jest to trudne do określenia. Możemy powiedzieć, że wpuścimy tam cztery tysiące osób, i one się tam zmieszczą. Jak to będzie wyglądało? Porozmawiamy w lipcu-sierpniu. Będziemy to regulowali, proszę dać nam chwilę. 1500-2000 osób – to jest początek, tyle osób będziemy wpuszczali. 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nad nim ma czuwać dodatkowo kilkanaście osób, których miasto ma zatrudnić.

Staramy się uzyskać dofinansowanie, aby zatrudnić około 16 osób. Od marca zaczną się szkolenia, by już teraz niektóre osoby mogły się nauczyć obsługi. Plus latem kasjerki, więc w sezonie będzie musiało pracować tam około 30 osób nie licząc ratowników. Szykujemy się do przetargu, chcemy by ten obiekt obsługiwała firma zewnętrzna. 

Dodajmy, że inwestycja pochłonie kwotę około stu milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00