WAŻNEZIELONA GÓRA:

Gdzie jest lewica, a gdzie “kanapa”? SLD w Lubuskiem w trakcie Konferencji Wyborczej

Kilkuset delegatów oraz zaproszonych gości wzięło udział w pierwszej Konferencji Wyborczej Stowarzyszenia Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy, to podmiot, który powstał w wyniku konfliktu wokół wyboru władz Nowej Lewicy. 

W regionie nowe SLD liczyło ok. dwóch tysięcy członków, którzy nie poparli Nowej Lewicy, kierowanej przez Włodzimierza Czarzastego. Poseł województwa lubuskiego Bogusław Wontor podczas briefingu prasowego mówił wprost: Lewica jest tu, w SLD.

Znacie te twarze nie od dziś, nie musicie sobie zdawać pytania, gdzie jest naprawdę lewica w województwie lubuskim, a gdzie jest “kanapa”, “oszołomstwo” i skrajność w pewnych działaniach. Cieszę się, ci ludzie, którym się nie podobała Nowa Lewica, mają możliwość funkcjonowania dalej w tym stowarzyszeniu. 

Poseł SLD, sekretarz stowarzyszenia, Robert Kwiatkowski przekonywał, że dziś najważniejszym celem są zbliżające się wybory parlamentarne. Z kim SLD może zawrzeć przedwyborczy sojusz?

My się opowiadamy za formułą możliwie szerokich sił demokratycznych i w ramach tego frontu będziemy szukać swojego miejsca. Choć jesteśmy stowarzyszeniem, to jesteśmy stowarzyszeniem politycznym. 

Innego z parlamentarzystów – Andrzeja Rozenka – zapytaliśmy o toczący się spór prawny z Nową Lewica i Włodzimierzem Czarzastym. Członkowie SLD jak dodają, nie godzili się na łamanie demokracji w partii przez przewodniczącego.

Skoro mamy budować w przyszłości w pełni demokratyczne państwo to nie możemy go budować na zgniłych fundamentach. Partie polityczne przejmują władze i ważne jest to, by przestrzegały statutów. Jeśli ta demokracja jest gwałcona, to trudno, by tacy politycy przestrzegali ustaw czy porozumień międzynarodowych. 

Przypomnijmy, że w ub. roku doszło do rozłamu na lewej stronie sceny politycznej. Kilkunastu członków Nowej Lewicy, w tym lubuski poseł Bogusław Wontor, zostało zawieszonych przez Włodzimierza Czarzastego.

Podczas sobotniego spotkania stowarzyszenie wybierze też władze wojewódzkie. Szefem lubuskiego SLD został wybrany Tomasz Wontor.

Dodajmy, że w poniedziałek o godzinie 9.30 gościem “Rozmowy na 96 FM” będzie lubuski poseł SLD Bogusław Wontor.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00