WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dwugłos Haręźlak vs Maciuszonek: Jaki powinien być przewodniczący sejmiku?

Jak powinny wyglądać obrady sesji i jak powinien je prowadzić przewodniczący sejmiku? To ważne pytania ważne chociażby z punktu widzenia ostatniej burzy politycznej. Przypomnijmy, opozycja chciała odwołać dotychczasowego przewodniczącego Wacława Maciuszonka. Jak już informowaliśmy w Radiu Index – bezskutecznie. 

Dziś o to, jaki charakter powinna mieć ta sesja zapytaliśmy także byłą przewodniczącą sejmiku, obecnie radną opozycyjnego Samorządowego Lubuskiego – Wioletę Haręźlak.

Nie może dochodzić do sytuacji, że pan wiceprzewodniczący komentuje wypowiedzi radnych. Jest czymś niewytłumaczalnym, że pan przewodniczący wprowadził do sali obrad kawiarnię, gdzie jest klub dyskusyjny, co tak naprawdę zagłusza tych, którzy mówią. Dla mnie prowadzenie sesji jest zasadniczą kwestią. 

Obecnego przewodniczącego Wacława Maciuszonka zapytaliśmy, jakie cechy powinien mieć prowadzący obrady.

Zaufanie czy inne cechy są istotne. Ja nie robię tego na siłę, chcę coś zrobić, nie muszę być przewodniczącym. Tak sobie całe życie ustawiam, co może sprawia, że są konflikty. Chce zarabiać pieniądze by gospodarka się rozwijała, a nie żeby dzielić.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego głosowania 18 radnych udzieliło poparcia Wacławowi Maciuszonkowi, 11 chciało jego odwołania, jeden z radnych wstrzyma się od głosu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00