LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Burzliwa sesja absolutoryjna [KOMENTARZE]

Ostre spory, złośliwe wymiany zdań i debata, która zdawała się nie mieć końca. Tak wyglądała ostatnia przed wakacjami sesja Rady Miasta.

Miała ona duże znaczenie, bo radni dyskutowali nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania urzędującemu prezydentowi. Janusz Kubicki w obu przypadkach mógł liczyć na głosy swojego klubu “Zielonej Razem” oraz Prawa i Sprawiedliwości. W obu przypadkach otrzymał 19 głosów. Czterech radnych opozycyjnej Platformy Obywatelskiej zagłosowało przeciw w sprawie wotum oraz wstrzymało się od głosu przy absolutorium.

A podczas dyskusji o “Raporcie o stanie miasta za rok 2021” poruszono szereg różnych wątków. Radny Platformy Obywatelskiej Marcin Pabierowski zwracał uwagę na brak strategii rozwoju miasta. Jako przykład podawał plany budowy Obwodnicy Zachodniej Zielonej Góry.

Widać, że jest protest mieszkańców osiedla Zacisze. Chcecie wprowadzić komunikację z ronda, to jest problem. Później rozprowadzenie ruchu, nie tak miała przebiegać Trasa Aglomeracyjna. 

Wypowiedzi radnych Platformy Obywatelskiej spotykały się z ostrą reakcją prezydenta Janusza Kubickiego oraz radnych Zielonej Razem. Mówi Filip Gryko, który w taki oto sposób zwrócił się do Marcina Pabierowskiego podczas dyskusji.

Marcin powiedziałeś o 100 interpelacjach, które zgłosiliście. Ile odniosło skutek? Ja nie zgłosiłem żądnej i się tego nie wstydzę. Ja idę po urzędzie, piętro po piętrze, rozmawiam z urzędnikami, idę do prezydenta i sprawdzam, czy da się coś z tym zrobić, Wy krytykujecie i wasza rola się na tym kończy. 

Co ciekawe, uwagi mieli również przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, mimo, że zagłosowali za raportem oraz za udzieleniem wotum zaufania. Radna Bożena Ronowicz sugerowała, że w Zielonej Górze zbyt mało miejsca poświęca się ekologii.

70 procent globalnych emisji gazów cieplarnianych pochodzi z miast. Również Zielona Góra w tym uczestniczy,. To powoduje, że miasto, które powinno być dla nas przyjazne, zdrowe, czyste, staje się tym miejscem, w którym się źle żyje, bo nie dbamy o środowisko, w którym się znajdujemy. 

Kolejna sesja Rady Miasta już po wakacjach.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00