SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

“Rottweilery” z Włocławka w Zielonej Górze! Czy dojdzie do sensacji?

Jedyna jak dotąd niepokonana drużyna Orlen Basket Ligi – Anwil Włocławek – będzie przeciwnikiem zespołu Enei Stelmetu Zastalu Zielona Góra. W sobotę w hali zielonogórskiego CRS-u kibice liczą na sensację.

Za takową należy bowiem uznać ewentualną wygraną Zastalu nad “Rottweilerami” z Włocławka. Anwil w siedmiu dotychczas rozegranych meczach nie przegrał ani razu. Z kolei Zastal ma bilans dwóch zwycięstw i sześciu porażek i zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli.

Spotkanie może być wyjątkowe dla rozgrywającego Zastalu Marcina Woronieckiego, który jest wychowankiem Anwilu Włocławek.

Nie chciałbym narzucać na siebie dodatkowej presji. Jest to świetny zespól i motywacji nikomu z nas nie zabraknie. Jednak jestem z Włocławka, spędziłem najlepsze lata w swoim życiu, tam zaczynałem grać. Jednak w tym momencie jestem zawodnikiem Zastalu i marzy mi się, żeby wygrać. 

Woroniecki dodaje, że dziś myśli tylko o wygranej choć Anwil to – zdaniem naszego rozmówcy – najlepsza obecnie drużyna w Polsce.

Kibice we Włocławku mam nadzieję, że mnie pamiętają. Nie ma się co oszukiwać, oni są najlepsi w lidze, grają świetnie, są doświadczeni, mają olbrzymi talent. Czeka nas ciężki mecz, ale pokazujemy, że nie pękamy przed tymi bardziej doświadczonymi drużynami, walczymy. Mam nadzieję, że to doświadczenie wreszcie zaprocentuje.  

Początek meczu Zastal-Anwil o godzinie 17.30 w hali CRS.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00