WAŻNEZIELONA GÓRA:

Brodzik vs Barczak: Czy potrzebne jest referendum podczas wyborów 15 października?

Wybory parlamentarne już niebawem, bo 15 października. Partie polityczne zbroją się w wyścigu o głosy wyborców. Poza samymi wyborami zagłosujemy także w referendum.

Ta sprawa dzieli także środowiska polityczne. Opozycja twierdzi, że to ruch polityczny partii rządzącej i pogwałcenie zasad demokracji, gdyż głosowanie nie będzie tajne. Mówi Radosław Brodzik z Nowej Lewicy.

To, co wymyśliło PIS, jest ohydnym sposobem prowadzenia kampanii wyborczej. To jest nic innego jak zamach na wolność i demokrację. Oni to referendum wymyślili, nigdy nie było tak, by zakłócić wybory, by poznać decyzję wyborcy. Nie wiadomo, kto te dane będzie przechowywał i czy będzie je udostępniał.

Piotr Barczak z PiS jest zdania, że referendum jest istotne, bo podejmuje ważne kwestie związane na przykład z kwestią migrantów w Polsce.

Niezależnie od tego, na kogo kto głosuje niech, odpowie na te pytania. Pójdźcie na wybory, szczególnie w referendum, jest okazja, by rozdzielić tę politykę po to, by pokazać, że chcemy takiego państwa. 

Dodajmy, że w referendum padną cztery pytania:

1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00