ŻUŻEL:

Zwycięstwo zgodnie z planem

W meczu kończącym dziesiątą kolejkę gier w PGE Ekstralidze bez niespodzianki. Żużlowcy Stelmetu Falubazu pokonali na wyjeździe beniaminka Speed Car Motor Lublin 49:41. Zielonogórzanie zgarnęli przy okazji punkt bonusowy.

Po pierwszej serii biegów mieliśmy jednak remis po 12. Gościom, dzięki wygranym w dwóch kolejnych gonitwach udało się odskoczyć na sześć punktów. Chwilę później dwa remisy i po ósmym biegu przewaga Falubazu, który prowadził 27:21, nie uległa zmianie.

W kolejnym wyścigu, po wygraniu 4:2 goście mieli już solidną przewagę ośmiu “oczek”, ale wtedy zaczęły się kłopoty.  Najpierw para Łaguta-Lambert, a następnie Miesiąc-Michelsen wygrali podwójnie i mieliśmy remis po 33. Kolejny bieg to podział punktów i każda z drużyn po dwunastu gonitwach miała 36 punktów.

Do końca meczu Falubaz jednak wygrywał, najpierw podwójnie, dzięki świetnej jeździe Dudka i Vaculika, następnie w biegach nominowanych dwukrotnie 4:2 i ostatecznie w całym meczu 49:41.

W zespole Falubazu najskuteczniejszym jeźdźcem był Martin Vaculik, który zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów z bonusem.

Chciałbym podziękować kibicom z Zielonej Góry za to, że nas wspierali w tej trudnej sytuacji. Dziękuję również miejscowym fanom, bo takiego przywitania nie mieliśmy chyba nigdzie. U mnie wszyscy dziś pasowało, więc takie mecze to zabawa.Martin Vaculik, Stelmet Falubaz Zielona Góra

Teraz w PGE Ekstralidze miesięczna przerwa wakacyjna. Stelmet Falubaz rozegra przed własną publicznością. Dopiero w niedzielę 28.07. Rywalem będą żużlowcy truly.work Stali Gorzów, którzy w niedzielne popołudnie przegrali we Wrocławiu z Betardem Spartą 32:58.

Speed Car Motor Lublin – Stelmet Falubaz Zielona Góra 41:49