ŻUŻEL:

Wrocław musi, Zielona Góra może? Każdy punkt na wagę finału!

– To najważniejszy mecz sezonu – mówią zgodnie przedstawiciele Stelmetu Falubazu Zielona Góra przed rewanżowym półfinałem z Betardem Spartą we Wrocławiu.

Zielonogórzanie pojadą w niedzielę do stolicy Dolnego Śląska z sześciopunktową zaliczką z pierwszego meczu. Wiosną, w rundzie zasadniczej wrocławianie pokonali Stelmet Falubaz 49:41, a przewagę zbudowali już w pierwszej serii spotkania.

Moje zdanie jest takie, że wiele będzie zależało od tego, jak się uda odpowiednio trafić z ustawieniami ze sprzętem. Idealny przykład, to mój ostatni mecz z niedzieli, gdzie zmieniłem motocykl i zrobiłem dwie trójki, po dwóch zerach. To trafienie z ustawieniami jest piekielnie ważne. Jeśli uda nam się trafić, to powinno być trochę lżej, choć wiadomo, że tak nie będzie, bo przecież to jest półfinał.Piotr Protasiewicz, kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra

tyle zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi Piotr Protasiewicz. Kapitan Stelmetu Falubazu zapewnił jednak, że z każdym dniem dyspozycja jest coraz lepsza.

W składach obu drużyn zaszła jedynie kosmetyczna zamiana miejsc juniorów. Seniorskie zestawienia pozostają bez zmian. Uczestnicy cyklu Grand Prix do Wrocławia przyjadą prosto z rundy z Vojens, natomiast z Francji, z zawodów na długim torze dotrze na mecz Martin Smolinski.

To dla nas najważniejszy mecz sezonu. Po to się przygotowywaliśmy się cały rok. Myślę, że ten mecz jest nawet ważniejszy niż ewentualny finałowy. Myślę, że praca, którą wykonali żużlowcy pozwala im czuć się pewnie. Zrobimy wszystko, żeby to zadanie, które mamy do zrobienia we Wrocławiu się spełniło.Adam Skórnicki, trener Stelmetu Falubazu Zielona Góra

 

Po raz ostatni zielonogórzanie awans do finału PGE Ekstraligi wywalczyli 6 lat temu. W półfinale pokonali wówczas Unię Tarnów. Niedzielny mecz we Wrocławiu rozpocznie się o 19:30.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz:
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Vaclav Milik
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: