WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Prezes Falubazu w środę z wizytą u prezydenta miasta

W środowe popołudnie spotkanie władz miasta z władzami żużlowego Falubazu. Jednym z tematów będzie zapewne model wsparcia zielonogórskiego klubu po zmianie władzy w mieście.

Ogólnopolskie dzienniki rozpisują się o nawet 40 mln zł przekazanych w ostatnich dwóch latach na rzecz beniaminka PGE Ekstraligi. To oczywiście decyzje jeszcze poprzednich władz miasta. Prezydent Marcin Pabierowski na dziś, na 14:00 zaprasza do siebie prezesa klubu Wojciecha Domagałę.

Będziemy analizować finansowanie Falubazu. To są ogromne pieniądze. Pewnie sami kibice są tym zaskoczeni. Moim obowiązkiem jest zapewnienie stabilizacji. Chcę, żeby Falubaz walczył w ekstralidze, miał czytelne, jasne finansowanie. 

Pabierowski nie wyklucza, że miasto wyjdzie z żużlowej spółki jako udziałowiec.

Nie jestem zwolennikiem, żeby miasto kupowało akcje. Wolę dofinansowywać sport zawodowy na podstawie uchwały obowiązującej z 2011 roku. Trzeba wspierać sport zawodowy i Falubaz, i Zastal, ale możliwe jest wyjście miasta, jeśli chodzi o akcje. Jestem zwolennikiem stabilizacji, nie będę na pewno przewracał niczego do góry nogami.

Spotkanie ma charakter roboczy. Prezydent zapowiedział, że miasto w kolejnych dniach podzieli się wnioskami z opinią publiczną na temat klubu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00