ŻUŻEL:

O złoto czy o brąz?

Zwycięzca dwumeczu pojedzie w finale o złoty medal Speedway Ekstraligi w sezonie 2009. Przegrany będzie toczyć bój o brązowy "krążek".
 
Radio Index w piątek rozmawiało z trenerem Falubazu Piotrem Żytą. Czy jest już odczuwalne napięcie przed spotkaniem?
 
Tradycyjnie także o prognozę kolejnego ligowego meczu Falubazu poprosiliśmy lokalnych dziennikarzy.
 
Początek meczu w niedzielę o godzinie 16.00. Zielonogórski klub informuje, że mimo, iż mecz z Polonią Bygdoszcz nie jest meczem podwyższonego ryzyka dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Klub zdecydował się zatrudnić, większą niż wymaga tego ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych ilość ochroniarzy. Porządku na meczu z Polonią Bydgoszcz pilnować będzie aż 200 ochroniarzy (ustawowo wymagana liczba ochroniarzy to 157).
 
 
Zgodnie z zaleceniami policji ulica Wrocławska po stronie stadionu od przystanku autobusowego przy stadionie do przejścia z sygnalizacją świetlną przy Cmentarzu będzie wyłączona z ruchu pieszego.
 
Kibice parkujący samochody na pętli autobusowej będą mogli poruszać się tylko tą stroną, po której znajduje się cmentarz komunalny. Ruchem samochodów oraz pieszych będzie kierowała Policja. Parking naprzeciwko Cmentarza Komunalnego będzie przeznaczony wyłącznie dla kibiców z Bydgoszczy.
 
Kibice drużyny gości proszeni są o kierowanie się do Zielonej Góry drugim zjazdem, tzw. węzłem południowym. Kiedy kibice jadący od strony Sulechowa, na obwodnicy Zielonej Góry po lewej stronie zobaczą ogromne, kilkudziesięciometrowe graffiti z napisem „Tylko Falubaz”, powinni zwolnić, bowiem około 400 metrów dalej znajduje się właściwy skręt w prawo. Droga doprowadzi gości z Bydgoszczy na parking pomiędzy cmentarzem, a stadionem (po lewej stronie, patrząc po wjeździe do miasta). Parking ten będzie przeznaczony włącznie do kibiców z Bydgoszczy i będzie nadzorowany przez Policję.
 
Kibice z Bydgoszczy przybywający transportem zorganizowanym będą wpuszczani wyłącznie na sektor gości. Policja zapewni im eskortę wzdłuż ulicy Wrocławskiej pomiędzy ww. parkingiem a sektorem gości.
 
Na całej ulicy Wrocławskiej od salonu Toyoty do wyjazdu z miasta będzie obowiązywał zakaz parkowania i postoju. Pojazdy kierowców, którzy nie zastosują się do tego przepisu, zostaną odholowane na parking.
 
Kibiców miejscowych prosi się o to, aby w miarę możliwości przybyli na mecz pieszo lub korzystali ze środków komunikacji miejskiej. W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać Policja i ochrona, do zaleceń, których należy się dostosować.
 
W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień.
 
 

Autor: Marcin Krzywicki i Jakub Lesiński

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00