ŻUŻEL:

Nasi bez kasku

Przemysław Pawlicki po raz trzeci w swojej karierze zwyciężył w zawodach o Złoty Kask. Kapitan Cash Broker Stali Gorzów stanął na podium wraz z dwójką leszczynian: Januszem Kołodziejem i Piotrem Pawlickim.

Głównych ról nie odegrali gospodarze. Patryk Dudek jeszcze przed ostatnią serią wyścigów miał szansę na zwycięstwo, ale w 18. biegu przyjechał ostatni. Ostatecznie zajął 5. miejsce – uprawniające do startu w dalszych eliminacjach w cyklu Grand-Prix 2018. Duzers nie wie, czy w nich wystartuje, a z wczorajszego występu jest zadowolony.

– Jechałem zawsze po polanym torze, ostatnia seria była polana. Metra zabrakło ze startu, a można było coś zmienić. Pojechaliśmy też ten ostatni bieg w mocnej obsadzie, ale taki jest sport. Nie zawsze się wygrywa. Jechałem na tych motocyklach, na których chciałbym wystąpić w najbliższych zawodach. Jeśli chodzi o eliminacje, to zastanawiam się, czy w ogóle w nich wystartować. Ktoś, kto ułożył terminarz był niepoważny, robiąc zawody w Togliatti, które są pomiędzy finałami PGE Ekstraligi – powiedział Dudek.

O przepustce do dalszych eliminacji marzył Piotr Protasiewicz. Kapitan ekantor.pl Falubazu zaczął świetnie od zwycięstwa, ale później nie był już tak skuteczny. Ostatecznie z 7 punktami uplasował się na 10. miejscu.

Szkoda, że się nie znalazł w tym gronie Piotrek Protasiewicz. A tak to niespodzianek nie ma. Piątka jest w miarę sprawiedliwa – ocenił szkoleniowiec zielonogórzan i kadry narodowej Marek Cieślak.

Przemysław Pawlicki triumfował w Zielonej Górze z dorobkiem 11 pkt. – Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać Złoty Kask. Przechodzę eliminacje polskie do Grand-Prix i Mistrzostw Europy. Jeden cel zdobyty, a teraz jedziemy po następne – stwierdził zwycięzca.