SPORT:

Zieliński wicemistrzem IMPK w speedrowerze

Finał poprzedzony był eliminacjami, w których wystartowało 40 zawodników z całej Polski, w tym także zielonogórzanie. Do ścisłego finału zakwalifikowała się trójka naszych zawodników, Piotr Kulikowski, Michał Mowczan i Michał Zieliński. Z kolei Kamil Griesman, Kamil Merena, Adrian Mikulski, Adam Wróbel i Rafał Lewczuk odpadli w eliminacjach.
 
Rywalizacja na torze była bardzo zacięta, a o podziale medali zadecydowała dopiero ostatnia seria oraz bieg dodatkowy. Do groźnego wypadku doszło w biegu IX, prowadzący wyścig Kamil Naskręt z Szawera Leszno przy wyjściu z drugiego łuku nagle upadł na tor. Uderzenie było tak silne, że karetką musiał zostać odwieziony do szpitala z podejrzeniem zwichnięcia barku. Na szczęście skończyło się na strachu i kilku siniakach.
 
Bardzo dobrze w zawodach spisał się zielonogórzanin Michał Zieliński, który zaliczył udane zawody i z dorobkiem 16 pkt. sięgnął po II miejsce. Wygrał reprezentant Mustanga Żołędowo Patryk Piechota – 18pkt., na trzecim miejscu po biegu barażowym z 15 pkt. uplasował się Marcin Wawrzyniak z Orła Gniezno.
 
Wyniki:
 
1. Patryk Piechota (Mustang Żołędowo) – 18 pkt.
2. Michał Zieliński (ZKS Zielona Góra) – 16 pkt. (2,4,4,2,4)
3. Marcin Wawrzyniak (Orzeł Gniezno) – 15 +4 pkt.
——————————————————————–
9. Michał Mowczan (ZKS Zielona Góra) – 13pkt. (2,2,4,3,2)
16. Piotr Kulikowski (ZKS Zielona Góra) – 6pkt. (w,1,2,2,1)
 
 

Autor: Hubert Brzozowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00