SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal z dwunastym zwycięstwem w Energa Basket Lidze

Dwunaste zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie pokonali w Lublinie Polski Cukier Start 83:76. To pierwszy mecz Zastalu po prawie trzytygodniowej przerwie.

Zastalowcy zaczęli znakomicie, bo po dwóch minutach prowadzili już 9:0, a całą pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 26:11. W drugiej odsłonie gra się trochę wyrównała i na przerwę goście schodzili przy dwunastopunktowym prowadzeniu (było 50:38). Gdy w trzeciej po punktach Szymona Wójcika zielonogórzanie odskoczyli na 25 punktów (68:43) wydawało się, że jest po meczu. W czwartej kwarcie Zastal kontrolował losy rywalizacji, ale w końcówce nasi koszykarze stanęli i gospodarze zbliżyli się na zaledwie 5 punktów (79:74). Na szczęście zielonogórscy koszykarze nie dali sobie wyrzeć zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli: Zecević 18, Alford 16, Żołnierewicz 13.