SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zagrają o pierwsze zwycięstwo? ZKS Palmiarnia przed meczem z Gdańskiem

Po czterech meczach bez zwycięstwa marzą o pierwszej ligowej wygranej. Mowa o tenisistach stołowych ZKS-u Palmiarni. Zielonogórzanie jako jedyni w Lotto Superlidze nie wygrali jeszcze spotkania. Czy przełamią złą passę w środowy wieczór?

ZKS zmierzy się z AZS AWFiS Baltą Gdansk. Rywal z Trójmiasta wygrał jak dotąd tylko raz. Nie oznacza to jednak, że gdańszczanie przyjadą do Zielonej Góry bez wiary w zwycięstwo. – Wręcz przeciwnie – uważa trener ZKS-u Lucjan Błaszczyk.

Na pewno to taki mecz z tych, które mogą zdecydować o naszym utrzymaniu, dlatego jest bardzo ważny. Drużyna z Gdańska ma ośmiu zawodników, Azjatów, Europejczyków, nie grali pełnym składem. Myślę, że Gdańsk sięgnie i po Azjatę i Europejczyka i zagrają z nami w optymalnym składzie, dlatego będą trudną drużyną.  

ZKS wciąż nie będzie mógł skorzystać z usług Japończyka Taisei’a Matsushity. Dlaczego?

Awansował po bardzo dobrym zeszłym roku do kadry Japonii. teraz gra o mistrzostwa Azji i zawodowej lidze japońskiej. Ma mniej czasu dla nas, przyjedzie na dwa mecze w listopadzie. Decydująca jest jednak postawa naszych młodych zawodników: Mateusza Zalewskiego i Patryka Bieleckiego. Liczę, że się przełamią, bo jeszcze w superlidze nie wygrywali w tym sezonie. 

Mecz rozpocznie się o godzinie 17 w Drzonkowie. Zielonogórskich tenisistów stołowych czeka bardzo pracowity okres. W piątek ZKS zagra w Zamościu z miejscową Akademią, a w niedzielę w Białymstoku z Dojlidami.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00