SPORT:

Wielki tenis w Zielonej Górze! Czym wygraliśmy z konkurencją?

Rosja, Ukraina, Dania, Estonia, Bułgaria, Szwecja i Polska – te kobiece reprezentacje tenisowe zobaczymy w lutym w Zielonej Górze podczas turnieju grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji.

Szykuje się prawdziwa tenisowa uczta, której nie byłoby, gdyby Zielona Góra już wcześniej nie pokazała się z dobrej, organizacyjnej strony. Prawdziwym testem i oknem wystawowym były mecze Pucharu Davisa i Pucharu Federacji. Zdaniem Roberta Jagiełowicza, dyrektora zielonogórskiego MOSiR-u, to właśnie mecz Polek ze Szwajcarkami był największym wyzwaniem organizacyjnym.

Udowodniliśmy swoją chęcią i zaangażowaniem, że warto u nas cokolwiek robić. Ta nasza robota oraz kibice przyciągają i dają możliwość, żeby kolejne, coraz większe imprezy organizować. Mecz Polska – Szwajcaria, podkreślam zawsze, że była to najbardziej prestiżowa impreza, zorganizowana w Zielonej Górze.Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze

W lutym mecze będą odbywać się w hali CRS i pobliskiej hali tenisowej, zaś obiektem treningowym będzie nowa hala przy ul. Amelii. Należy spodziewać się gwiazd, choć dziś nie wiadomo, kto na pewno przyjedzie do Zielonej Góry. Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT zapewnia, że biało-czerwone zagrają w najsilniejszym składzie.

Od 9 do 15 grudnia mamy tutaj zgrupowanie, celowo zlokalizowane w Zielonej Górze, żeby zawodniczki zapoznały się z atmosferą i obiektami. Myślę, że w połowie stycznia poznamy finalny skład. Będzie decydowała dyspozycja, nie nazwisko, a może i zdecyduje również taktyka.Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisa

Oprócz sportowych gwiazd nie zabraknie także osobistości ze świata sportu i biznesu. Niewykluczony jest przyjazd do Zielonej Góry szefa Thomasa Bacha, szefa MKOL.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: