SPORT:

Wataha sprawia niespodziankę i wygrywa z Olsztyn Lakers

Futboliści Watahy Zielona Góra pokonali dużo bardziej doświadczony zespół Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 30:14 w swoim drugim meczu w LFA1. Tym samym zielonogórzanie zdobywają premierowy komplet punktów w ekstraklasie futbolu amerykańskiego.

Niewiele brakowało, a po pierwszej kwarcie mielibyśmy remis 0:0. Jednak na półtorej minuty przed jej końcem goście uzyskali pierwszej przyłożenie i prowadzili siedmioma punktami. W ataku zielonogórska drużyna zaczęła spisywać się dopiero pod koniec kwarty drugiej, kiedy udało się uzyskać dwa touchdowny i jedno podwyższenie. Na przerwę Wataha schodziła więc prowadząc 14:7.

Myślę, że kluczem zwrotnym była przerzucona piłka, kiedy znalazła się na dziesiątym, czy piątym jardzie przeciwnika. Wtedy, przed samą przerwą zdobyliśmy drugie przyłożenie i wyszliśmy na prowadzenie. To mogło podbić drużynę z Olsztyna.Patryk Wójcik, Wataha Zielona Góra

Lepiej po przerwie spisywali się gospodarze, którym szybko udało się uzyskać kolejne przyłożenie. Jeszcze w trzeciej kwarcie tym samym odpowiedzieli olsztynianie, ale reszta spotkania to umiejętna gra Watahy, zwłaszcza w obronie. Rzutem na taśmę zielonogórzanie podwyższyli wynik na 18 sekund przed końcem spotkania i wygrali 30:14.

Było tak jak w poprzednim meczu, czyli trochę stresu. To jest nasze drugie spotkanie i wciąż trudno jest się zgrać. Widzieliśmy sporo błędów, które możemy poprawić, ale z każdym meczem będziemy coraz lepsi. Widać już pierwsze efekty.Krystian Wójcik, Wataha Zielona Góra

Kolejne spotkanie Wataha zagra w niedzielę 14 kwietnia na wyjeździe z zespołem Falcons Tychy. Tyszanie, podobnie jak drużyna z Zielonej Góry, po dwóch kolejkach mają koncie zwycięstwo i porażkę.

Wataha Zielona Góra – Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 30:14 (0:7; 14:0; 8:7; 8:0)