SPORT:

W ZKS-ie szykują się na ekstraligę

Mówi Krzysztof Zakrzewski, prezes i trener zielonogórskiego zespołu speedrowerowego: – Lada moment zaczniemy zajęcia w sali gimnastycznej i siłowni. Oprócz tego zawodnicy mają zajęcia indywidualne, gdyż nie wszyscy są na miejscu w Zielonej Górze.
 
Obecnie w speedrowerze podobnie jak w żużlu trwa okres transferowy. Jak mówi Krzysztof Zakrzewski, do klubu zgłasza się wielu zawodników chcących występować w Zielonej Górze. A kto już jest w kadrze ZKS-u? – Ważne kontrakty mają liderzy – Marcin Pawłowski i Krzysztof Piskorski. Robert Bandosz również ma ważny kontrakt. Chcemy odnowić umowę z Piotrem Jamroszczykiem, którego pozyskaliśmy w ubiegłym roku z Ostrowa.
 
W klubie myślą także o pozyskaniu zawodnika zagranicznego, pochodzącego z Wielkiej Brytanii.
 
Przyszły sezon będzie dużym wyzwaniem dla ZKS-u Zielona Góra ze względu na występy w ekstralidze, ale nie tylko. Klub bowiem w roku 2010 zorganizuje bardzo prestiżowe zawody: – Przyznano nam organizację pierwszego Grand-Prix Polski, a już w lipcu organizujemy Mistrzostwa Europy.
 
Krzysztof Zakrzewski chwalił współpracę z władzami naszego miasta, ale wyraził również nadzieję, że ZKS otrzyma środki finansowe, które pozwolą wykonać niezbędne prace związane ze stadionem.
 

 

 

Autor: Marcin Krzywicki

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00