SPORT:

W Starcie medal gonił medal

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start Zielona Góra podsumowało rok 2018. Zielonogórscy sportowcy niepełnosprawni wystąpili w 65 imprezach, podczas których zdobyli łącznie 79 medali.

Pod względem ilości “krążków” był to rekordowy rok dla klubu. Mówiła o tym, przy okazji uroczystego podsumowania Danuta Tarnawska, prezes ZSR “Start”.

Co roku mówię, że był to rok bardzo doby. A ten, w sensie ilości medali, był rekordowy. Nie mówię o jakości tych medali, bo te najważniejsze są zdobywane podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Zawodnicy już walczą zresztą o przepustki do Tokio 2020.Danuta Tarnawska, prezes ZSR 'Start' Zielona Góra

Pierwszy bilet na Igrzyska Paraolimpijskie wywalczył już Szymon Sowiński w strzelectwie sportowym. Zielonogórzanin sięgnął po srebrny i brązowy “krążek” drużynowo w mistrzostwach Starego Kontynentu. Ponadto zdobył medale mistrzostw kraju i Puchary Świata.

Od dwóch miesięcy jestem spokojnym zawodnikiem, bo mam już bilet na Igrzyska. Niewiele brakło mi do podium indywidualnie w Mistrzostwach Europy, tam byłem czwarty, ale za to z drużyną stawałem na podium.Szymon Sowiński, strzelec ZSR 'Start' Zielona Góra

Po brąz mistrzostw świata w tenisie stołowym sięgnął w tym roku Marcin Skrzynecki, dwa złote medale na mistrzostwach Starego Kontynentu zdobył w podnoszeniu ciężarów Marek Trykacz. W sumie w imprezach rangi mistrzowskiej zielonogórzanie zdobyli 33 złote medale, 20 srebrne, 26 brązowych. Stowarzyszenie zrzesza 118 członków.

W przyszłym roku czołowi zielonogórscy sportowcy będą walczyć o kwalifikacje paraolimpijskie.